Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oferta "Bilet turystyczny"
#1
Witam wszystkich.
Planuje w Lipcu pojechać do Szczecina z Konina, takimi pociągami:
Konin - Poznań Gł - Koleje Wlkp.
Poznań Gł. - Szczecin - osobowy Regio PR.
W związki z tym chciałbym zapytać czy lepsza byłaby dla mnie ta oferta (2 osoby) czy 4* bilet normalny i 4*bilet ulga 37%. I na jakiej zasadzie mniej więcej ta oferta działa, czy nie ma czegoś takiego jak np. limit km.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam, Oktix7x
oktix7x
Odpowiedz

#2
oktixerek7x, Jak pojedziesz osobowymi (KW+REGIO), to za bilet normalny zapłacisz 35,40. Z tym, że w kasie musisz powiedzieć cała trasa REGIO (KW hnorują odcinkowe REGIO, mam nadzieję że nic się nie zmieniło). Nieraz trafi się "mądra" kasjerka i wciśnie na KW osobno, a na PR osobno.


Co do Biletu podróźnika, żadnego limitu kilometrów nie ma.
Odpowiedz

#3
oktixerek7x, w Bilecie Podróżnika musisz się zmieścić w granicach ważności biletu - jeździć możesz ile chcesz.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#4
MK_ŚLĄSK napisał(a):Co do Biletu podróźnika, żadnego limitu kilometrów nie ma.

Panowie, ale bilet podróżnika jest ofertą PKP IC, a kolega pytał o pociągi osobowe. Czyli bilet podróznika nic mu nie daje!!
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#5
To bardziej bilet turystyczny wchodzi w grę. Tylko na takim odcinku się go nie opłaca.
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#6
Tak zgadza się, chodziło mi o turystyczny - przepraszam za zamieszanie.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, ale mam pyranie czy bilet turystyczny nie wyklucza ulgi 37%
oktix7x
Odpowiedz

#7
Bilet turystyczny jest w jednej cenie i nie ma ulg niestety.
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#8
Na przykład taniej z regiokartą :-P
Odpowiedz

#9
Bilet Ś-krzyski, tylko że do jednego przejazdu nie opłaca się kupować regiokarty.
Odpowiedz

#10
Tutaj akurat nie warto, karty wielkopolskiej też. To była aluzja, że nie zrobili turystycznego z regiokartą, a mogli - tańszy o 4-5 zł. Wiem, nie łączy się ofert handlowych. Dla przewoźnika to wygodne tłumaczenie.
Odpowiedz

#11
Eee tam, jakoś sieciowe dało się zrobić tańsze z Regio Kartą ;-)
Odpowiedz

#12
oktixerek7x napisał(a):Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, ale mam pyranie czy bilet turystyczny nie wyklucza ulgi 37%

Ulga 37% jest ulgą ustawową, czyli wynikającą z przepisów prawa. Ustawa bardzo precyzyjnie ustala, do jakich rodzajów biletów przysługuje ulga 37%. Bilet turystyczny nie łapie się na ulgę ustawową.

Co innego ulgi handlowe, wprowadzane przez przewoźnika. Przewoźnik ma dowolność w kształtowaniu ulg handlowych, zasad ich łączenia bądź nie, i stosowania w połączeniu z konkretnymi ofertami.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#13
psim napisał(a):. Bilet turystyczny nie łapie się na ulgę ustawową
Ani na żadną inną:
opłaty za bilety turystyczne są zryczałtowane, niezależne od odległości taryfowej przewozu i od opłat tych nie stosuje się ulg.
Odpowiedz

#14
Zgoda, tylko że
  • niełapanie się na ulgę ustawową wynika z Ustawy
  • niełapanie się na ulgę np. z REGIOkarty wynika z widzimisię przewoźnika, i może być jego wolą zmienione
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#15
Ja mam pytanie jak wygląda wydanie takiego biletu?
W każdej kasie PR czy KW go dostanę?
Dostaje się go na miejscu? I czy on jest w formie papierowej czy innej?

Z góry dziękuję i Pozdrawiam.
oktix7x
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koleje Śląskie z ofertą w Beskidy kazio 0 2 507 22.06.2016, 10:34
Ostatni post: kazio
  Wakacyjna oferta PR rustsaltz 5 3 796 11.06.2015, 15:14
Ostatni post: masovian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.