Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej 2016
#1
Zapraszamy na przejazdy pociągami turystycznymi w ramach projektu "Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej" na najciekawszych trasach w Małopolsce.

Przejazdy będą realizowane od maja do grudnia 2016 roku.

Pociągi turystyczne zestawione z historycznych lokomotyw i wagonów ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce pojawią się na trasach Chabówka – Nowy Sącz, Chabówka – Zakopane, Nowy Sącz – Biecz, Nowy Sącz – Krynica, a także: Chabówka – Sucha Beskidzka – Żywiec, Kraków – Tarnów, Tarnów – Tuchów, Kraków – Wadowice, Kraków – Nowa Huta, Kraków – Wieliczka Rynek, Gorlice – Gorlice Zagórzany, Wadowice - Andrychów.

Szczegółowy rozkład jazdy oraz plan atrakcji dodatkowych jest dostępny na stronie <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejegalicyjskie.pl">www.kolejegalicyjskie.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#2
Byłem w tym roku na dwóch imprezach. SN61 do Nowej Huty, gdzie mogłem pierwszy raz w życiu pojechać SN61. Oraz Ty42 + pocztowy + 2 Ryflaki + 2 Bi do Żywca, dzięki czemu miałem okazję przejechać się pierwszy raz linią Sucha beskidzka - Żywiec.

Moim zdaniem dzięki temu projektowi Chabówka aktualnie przebija Wolsztyn. Parowozy są zarówno duży Ty42 na dłuższe trasy realizowane przez koleje Galicyjskie jak i tendrzak Okz32 na krótkie weekendowe przejazdy do Kasiny Wielkiej w wakacje. Wolsztyn zresztą jak chciał Pt47 to remontował w Chabówce. Tak więc sa krótkie wakacyjne przejazdy i są długie realizowane przez koleje galicyjskie do Nowego Sacza, Żywca, Krynicy i innych miast małopolski. Tabor jest bardziej historyczny niż Turkolu, gdyż najnowsze co jeździ w kolejach galicyjskich to ryflak, a dołączają też stare 2 osiowe. Tabor jest też pewniejszy bo PR Turkolowi da wagony a może za rok nie da bo może sprzeda na złom. A tutaj Chabówka dba o wagony. Także zazdrościłem, że w Poznaniu mają Wolsztyn i Turkola tymczasem minęło pare lat i pod Krakowem mamy lepsze Big Grin
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#3
Gordon napisał(a):SN61 do Nowej Huty, gdzie mogłem pierwszy raz w życiu pojechać SN61.
Nie mogłem na to się wybrać, mam nadzieję, że powtórzą....
Odpowiedz

#4
Z wielką przykrością ale jednak należy zgodzić się z Gordonem. Kilka lat minęło i oferta Chabówki jest dużo bardziej atrakcyjna aniżeli Wolsztyna. Może to trochę dziwić bo w końcu i Wolsztyn i Chabówka należą do PKP Cargo. No.... w Wolsztynie to my mamy instytucję kultury przecież. Jednak Chabówka ma CZYM jeździć. Niestety Wolsztyn ma kilka wagonów dwuosiowych, dwa czynne parowozy i to wszystko. W Wolsztynie działa TPWP / mnóstwo fantastycznych imprez organizowali / jednak ostatnio jakoś w tej materii słuch o Towarzystwie zaginął Sad. I ani przejazdy drezynami ani króciutka impreza z SN61 przy okazji Parady tego nie zmienią. I żeby nikt się nie gniewał. Po prostu TPWP, Parowozownia Wolsztyn, Turkol już nie mają czym robić atrakcyjnych imprez. No chyba, że przejazdy wokół Poznania albo do Wągrowca. Żałuję i to bardzo.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej Adams 6 3 815 11.10.2015, 19:37
Ostatni post: Kolejarz
  Informator turystyki kolejowej psim 15 6 755 24.06.2012, 11:55
Ostatni post: psim

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.