Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katastrofa TGV we Francji
#1
Francja: Pociąg TGV wykoleił się koło Strasburga. 10 osób nie żyje.
Szczegóły RMF24.pl
Odpowiedz

#2
To chyba pierwszy tak poważny wypadek pociągu TGV. Że akurat teraz, pewne podejrzenia nasuwają się same, ale nie ma dowodów na powiązania wypadku z działalnością dżihadystów.
Jaro

Odpowiedz

#3
http://www.rynek-kolejowy.pl/60201/kata ... _wideo.htm

Odpowiedz

#4
Podobno w pociągu była 5 dzieci pracowników :-(. 5 osób nadal uważa się za zaginione.
SNCF nadal twierdzi że nie ma dowodów na to aby był to zamach terrorystyczny, a ponieważ jest to pierwszy tak poważny wypadek od momentu wprowadzenia TGV we Francji to wszystkie służby robią wszystko aby to jak najszybciej zakończyć i wyciągnąć wnioski z wypadku.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#5
A nie było to tak, że jechał za szybko w jednym miejscu?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#6
Też słyszałem o takich pogłoskach, że pomimo tego że był nadzorowany przez ileś osób przekroczył dozwoloną prędkość. Przypomnę tylko że dla testów prędkości miało być łącznie 200 jazd testowych do prędkości bodajże 350 km /h włącznie, aby potwierdzić możliwość prowadzenia ruchu pasażerskiego na 320 km/h. A z tego co doczytałem wynika że pociąg jechał prawdopodobnie z prędkością powyżej 160km/h na łuku gdzie jest ograniczenie do 160km/h ze względu na krzyżowanie się z linią konwencjonalną.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#7
Z tego co gdzieś pisano jechał podobno 202Mph Tongue Czyli dwukrotnie zbyt szybko...
Odpowiedz

#8
Jak się nie mylę to pierwszy wypadek w TGV w którym ktoś zginął.
Odpowiedz

#9
No nie do końca. Jeśli faktycznie jechał powyżej 250 km/h to jest to pierwszy wypadek TGV jako KDP w którym są ofiary śmiertelne. Natomiast jeśli jechał koło tych 160 to już jeden wypadek śmiertelny był - 28 września 1988 - zginął wtedy maszynista i pasażer po tym jak pociąg (kursując jako normalny, nie KDP) uderzył w ciężarówkę z ładunkiem o łącznej masie 100 ton która zaklinowała się na przejeździe kolejowym.
Oczywiście zamach bombowy w TGV w którym zginęły dwie osoby z oczywistych względów pomijam.
Ale niezmiennym pozostaje fakt że TGV w ciągu tych prawie 35 lat zaliczył wiele spektakularnych wypadków i pomijając ten jeden przypadek( gdy nie jechał jako KDP) nigdy nikt nie odniósł śmiertelnych obrażeń, a wielokrotnie wypadki zdarzały się przy prędkościach powyżej 250 km na godzinę.
A podział na "KDP" i "nie KDP" został wymyślony nie przeze mnie, tylko przez producenta TGV, który szczycił się super bezpieczeństwem podając za przykład wypadki w których nikt nie ucierpiał pomimo prędkości rzędu 250 - 300 km / h.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#10
A katastrofa w Chinach?
Odpowiedz

#11
Ta w maju 2010? To nie był TGV.
Odpowiedz

#12
Fakt, chodziło mi fakt czy jest wliczana na konto KDP?
Odpowiedz

#13
przem710 napisał(a):chodziło mi fakt czy jest wliczana na konto KDP?
A co według Ciebie jest KDP? Bo ja nie znam żadnej "uniwersalnej" definicji.
Odpowiedz

#14
Był też chyba dwa lata temu wypadek w Hiszpanii i to też było chyba KDP.
kazio przeczytaj sobie to https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolej_du% ... ko%C5%9Bci
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
Odpowiedz

#15
kazio napisał(a):
przem710 napisał(a):chodziło mi fakt czy jest wliczana na konto KDP?
A co według Ciebie jest KDP? Bo ja nie znam żadnej "uniwersalnej" definicji.

Nie wiem, jak sam zauważyłeś nie ma precyzyjnej informacji. Niczego nie stwierdzam lecz dlatego właśnie pytam.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Katastrofa pod Szczekocinami rustsaltz 610 317 611 27.06.2022, 15:59
Ostatni post: Krzyś Miłośnik Kolej
  Katastrofa kolejowa pod Warszawą Prawodawca 1 2 310 18.02.2021, 21:05
Ostatni post: rustsaltz
  Katastrofa kolejowa w Strażowie mirmur2 1 2 805 09.02.2021, 23:21
Ostatni post: Paweł Piotr
  Katastrofa kolejowa pod Życzynem 20.06 1966 KazET21224142 0 3 218 02.05.2020, 18:05
Ostatni post: KazET21224142
  [Belgia] Katastrofa kolejowa w Leuven ET40 0 2 623 18.02.2017, 21:17
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.