Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[impreza] Powitanie wiosny z parowozem - 21 marca
#1
W związku z ogromnym zainteresowaniem imprezą „Zimowy pociąg retro do Zakopanego”, w odpowiedzi na liczne prośby i sugestie w sobotę 21 marca zostanie uruchomiony specjalny pociąg retro „Powitanie wiosny”.

Ramowy program wydarzenia:

*6:45 wyjazd autobusów sprzed dworca PKP w Nowym Sączu (opcjonalnie, dla osób zainteresowanych dojazdem i powrotem z Nowego Sącza),

ok. 9:00 – wyjazd pociągu retro (parowóz Ty42-107 z 1946 roku z wagonami retro typu „ryflak”, „donnerbuchsen” i „salonka”) ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce,

- w pociągu regionalny poczęstunek na powitanie (w ramach biletu),

- w czasie jazdy w pociągu dostępny przedział barowy (kawa/herbata, przekąski),

ok. 11:00 przyjazd do Zakopanego, czas wolny do godziny 14:30: możliwość zwiedzania oddziałów Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, wyjazd na Gubałówkę w specjalnej obniżonej cenie w zorganizowanych grupach wraz z przewodnikami, możliwość skorzystania z atrakcji parku wodnego ZAKOPANE (Antałówka) w specjalnej cenie dla uczestników przejazdu .

ok. 15:00 odjazd pociągu w drogę powrotną do Chabówki.

ok. 17:00 przyjazd do Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

- na miejscu ognisko (prowiant zapewnia Organizator),

- nocne zwiedzanie oświetlonej ekspozycji,

*ok.18:30 wyjazd autobusów do Nowego Sącza przez Limanową – zakończenie imprezy o godzinie 19:45 (opcjonalnie, dla osób zainteresowanych powrotem autobusem).

BILETY NA PRZEJAZD W CENIE:

69 zł – w wagonie bezprzedziałowym 3 klasy z gwarancją miejsca siedzącego.

89 zł – w komfortowym wagonie przedziałowym 2 klasy z 1939 roku z miejscówkami.

129 zł – w wagonie salonowym z miejscówkami (6 miejsc w przedziale), z obiadem i deserem w przedziale restauracyjnym.

Dla osób zainteresowanych dojazdem i powrotem autobusem od strony Nowego Sącza dopłata do biletu wynosi 5 zł / osoba.

Informujemy, że dzieci do lat 4 mogą jechać bezpłatnie na kolanach rodziców, jednak bez możliwości zajęcia oddzielnego miejsca. Możliwość ta nie dotyczy wagonu salonowego!

Płatność za bilety można będzie realizować przelewem na konto lub gotówką w kasie biletowej na dworcu PKP Nowy Sącz.

Uczestnikom imprezy z dalszych stron polecamy także noclegi w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Szczegóły na stronie <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.skansen.hg.pl">www.skansen.hg.pl</a><!-- w -->

Informacji udzielamy pod numerem telefonu: 731-331-617 (z racji innych obowiązków numer może być chwilowo niedostępny) oraz pod adresem e-mail <!-- e --><a href="mailto:retro@nsmk.pl">retro@nsmk.pl</a><!-- e -->

Bilety można zamawiać przez internetowy system rezerwacji stronie <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.nsmk.pl">www.nsmk.pl</a><!-- w -->

Zapraszamy serdecznie!

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei
Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce
KF Studio
Odpowiedz

#2
Ja kupiłem na Szczupaka za 89. Bo jeszcze nie jechałem takim wagonem. Jedzie ktoś z forum?
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#3
Ja bede, wzialem sobie 3 klase :-D
Odpowiedz

#4
Moim zdaniem było warto pomimo faktycznie dużej ceny 89 zł bo oczywiście można w Chabówce przejechać się starym pociągiem za 20 zł (w każdy wakacyjny weekend) i co roku jeżdżę, jednak tam zawsze są wagony 2-osiowe III klasy i nie raz też ryflkak. To fajne historyczne wagony ale je już znam. Tu była okazja przejechać się Szczupakiem a takim nigdy nie jechałem ani żadnym innym historycznych wagonem przedziałowym. Ja jestem zadowolony. Co prawda nie miałem miesca przy oknie ale jakaś parka która miałą miejscówkę przy oknie stwierdziła że woli siedzieć obok siebie a nie na przeciw więc już miałem miejsce przy oknie. Dodatkowo część powrotnej drogi spędziłem na korytarzu fotografując szlak przez okno. Udzieliłem różnież wywiadu dla TVN24 ale nie wiem czy mnie puścili czy jakichś innych pazażerów bo nie mam TVN24. Na stacjach początkowych przygrywała zakopiańska Kapela. Rozdawano też smaczne kanapki z boczkiem i z serem. Po imprezie było ognisko z kiełbaskami ale musiałem już iść na Regio do Krakowa.

[Obrazek: IMGP3874.jpg] [Obrazek: IMGP3871.jpg] [Obrazek: IMGP3892.jpg]

[Obrazek: IMGP3894.jpg] [Obrazek: IMGP3932.jpg][Obrazek: IMGP3901.jpg]

[Obrazek: IMGP3978.jpg] [Obrazek: IMGP3987.jpg] [Obrazek: IMGP3991.jpg]

[Obrazek: IMGP3995.jpg] [Obrazek: IMGP4022.jpg] [Obrazek: IMGP4030.jpg]

[Obrazek: IMGP4033.jpg] [Obrazek: IMGP4047.jpg]
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IMPREZA KOLEJOWA 07.2016 TOWosem po Wielkpolsce szy_mat 24 10 827 12.06.2017, 11:25
Ostatni post: Kolejoman
  2016.09.24 Lidką do Zaniemyśla - impreza na ŚKP kysrat 0 2 004 12.09.2016, 06:39
Ostatni post: kysrat
  Impreza pożegnalna serii SA101/102 przem710 0 2 586 07.04.2016, 19:18
Ostatni post: przem710
  IMPREZA 12.12.2015 r. -K- SM42 z DLA do Sobótki Zach. WARS-ik 8 4 883 06.01.2016, 19:19
Ostatni post: szy_mat
  4 października 2015: parowozem przez Warszawę kazio 0 2 960 26.09.2015, 08:00
Ostatni post: kazio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.